Dikkat Lütfen! 8-9 Yaş Tematik Dikkat Geliştirme Seti

Dikkat Lütfen! Proje Ekibi

Yazar : Dikkat Lütfen! Proje Ekibi
Çizer : Mehri Sena YOZGAT KARAHAN
Sayfa Sayısı : 16 Kitap, 672 Sayfa, 449 Çıkartma
Ebat : 21 x 30 cm
Kâğıt : 80 g 1. Hamur
Kapak (Cilt Bilgisi) : Özel Çanta
Baskı Tarihi : 01.10.2020
Baskı Sayısı : 1. Baskı
ISBN : 978-625-44485-0-8
Yaş Grubu : 8-9
Perakende Satış Fiyatı : 2.000 TL  

 “DİKKAT LÜTFEN! TEMATİK DİKKAT GELİŞTİRME SETİ”mizi, dikkat becerilerini artırmak ve dikkat eksikliğinin etkilerini azaltmak için çok yönlü ve tematik bir şekilde alanında uzman kişiler olarak hazırladık.


Tematik ve çok yönlü olmasının altını çiziyoruz. Bunun sebebi, dikkatin yalnızca masa başına geçince, derste ya da ödev yaparken sergilenmesi gereken bir odak becerisiymiş gibi algılanması, genelde görsel becerilere yönelik aktivitelerin, çocuklara yine onları masa başında tutarak sunulmasıydı. Biz ise seçtiğimiz temalarla dikkati masanın biraz dışına, eğlencenin ve hareketin merkezine, hayatın tam da içine taşıdık. Çünkü dikkat; evin içinde çoraplarını dizmekten, doğada duyduğumuz seslere; müzede rehberin yönlendirmelerinden, pazarda burnumuza gelen kokuları ayırt etmeye kadar her alanda hayatımızda. Tüm duyular ve gelişim alanları ile ilgili bu bilişsel süreci destekleyecek bir içerikle karşınızdayız.

Öncelikle sizi, set içindeki her bir detayın niçin bu sete dâhil olduğunu anlattığımız SET BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI karşılayacak. Bu kitapçık set içeriğini anlatırken, seti en etkili nasıl kullanabileceğiniz konusunda da sizlere yol gösterecek. EBEVEYN EL KİTAPÇIĞI ile dikkat, dikkat eksikliği ve onunla başa çıkma konusunda çocuklara daha fazla yardımcı olabilmeniz için bilgilendirmeyi, sık sorulan sorulara cevap vermeyi önceledik. Çocuğun kendine yardım etmesi anlamına gelen ÖZ YARDIM KİTABI, sosyal yaşam becerilerini geliştirmelerini, ilişkileri kolaylaştırmalarını, öz farkındalıklarını artırarak duyguları ve düşünceleri üzerinde yoğunlaşmalarını sağlayacak bir içerik sunuyor çocuklara. Öykülerin iyileştirici etkisini kullanarak terapötik açıdan desteklenmiş HİKÂYE KİTAPLARI ile çocukların kimliklerini dikkat eksikliğinin problematik yönünden ayırmayı, onların sahip oldukları eşsiz ve farklı özellikler ile zenginleştirilmiş kimlik özelliklerini öne çıkarmayı hedefledik. ETKİNLİK KİTAPLARI içerisindeki egzersizlerle dikkat becerilerini bireysel olarak geliştirmelerini hedeflerken aynı zamanda aile etkinlikleriyle sosyal gelişimlerini desteklemeyi ve birlikteliğin keyfine varmalarını önemsedik. İşitsel, matematiksel ve kinestetik dikkat aktiviteleri ekleyerek bu seti hem özgün hem de daha zengin hâle getirdik.

DİKKAT LÜTFEN!” İçeriğine dikkatimizi, enerjimizi, heyecanımızı, bilgi birikimimizi ve hayallerimizi sığdırdığımız setimiz “Dikkat Lütfen!” artık sizlerle.

Proje Ekibi
Uzman Psikolojik Danışman Hatice Gürsoy
Uzman Klinik Psikolog Merve Koca
Psikolog Hatice Kübra Bektaş
Uzman Gelişim Psikoloğu Büşra Yazıcı
Uzman Gelişim Psikoloğu Ebra Elsharnouby

Proje Danışmanları
Doç. Dr. Müge Yüksel
Dr. Gülten Ünal
Sevil Avcı