Tembel Değilsin!

Sinem Kaya Özçelik

Yazar : Sinem Kaya Özçelik
Çizer : Hande ÜNVER
Sayfa Sayısı : 72
Ebat : 13 x 19,5 cm
Kâğıt : 70 g Holmen
Kapak (Cilt Bilgisi) : 250 g Amerikan Bristol
Baskı Tarihi : 1.12.2020
Baskı Sayısı : 2. Baskı
ISBN : 978-605-80028-7-6
Yaş Grubu : 8+
Perakende Satış Fiyatı : 100.00 TL  
Keşfet içindeki farkı, 
Dağıt kara bulutları. 

Senin de tembel olduğunu hissettiğin, derslerinde başarılı olamayacağını düşündüğün zamanlar oluyor mu? Fiko, işte tam da böyle düşünüyordu. Sayılar etrafta uçuşuyor, harfler çorbaya dönüşüyor ve onları bir türlü yakalayamıyordu. Bu nedenle kendini o kadar kötü hissediyordu ki doğa etkinliklerini çok sevmesine rağmen okulun matematik kampına bile gitmek istemiyordu. Ama anne babası ve arkadaşlarının ısrarıyla katılacağı kamp ona bambaşka bir hayatın kapılarını açacaktı.

Fiko; kampta tanıştığı Cenk abisi ve en yakın arkadaşları Dora ile Cina’nın desteğiyle sorunlarını aşabilecek miydi? Çıkacağı kendini keşfetme yolculuğunda, tıpkı diğer çocuklar gibi kendine özgü özellikleri, ilgi alanları ve yetenekleri olduğunun farkına varabilecek miydi? Ve en önemlisi, kendine güvenip çabalarsa her işin üstesinden gelebileceğini anlayabilecek miydi?

Klinik Psikolog Sinem Kaya Özçelik, çocuk okurlarına sesleniyor: “Tembel Değilsin”. Terapötik Hikâyeler serisinin dördüncü kitabı olarak yayımlanan eserde yazar, okurlarını “tembellik” kavramını bir kere daha düşünmeye çağırıyor. Başarılı sanatçı Hande Ünver de bu harika kitabı, eşsiz çizimleriyle bir görsel şölene dönüştürüyor.